سیاوش قمیشی

سیاوش قمیشی

14 آلبوم 152 آهنگ

سیاوش قمیشی در روز ۲۱ خرداد ماه در سال ۱۳۲۴ در اهواز متولد شد. وی هم اکنون ساکن لس آنجلس و دارای فرزندی به نام علیرضا است. سیاوش با خوانندگی و نوازندگی در گروه‌های مختلف، خرج زندگی و تحصیل خود را در می‌‌آورد. سرانجام موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد موسیقی در رشته آهنگسازی از دانشگاه Royal Society of Arts واقع در لندن شد.

وی در سال ۱۹۷۱ و در سن بیست و پنج سالگی تصمیم گرفت محل زندگی‌اش را به تهران تغییر دهد و عازم ایران شود. پس با این تصمیم راهی کشورش ایران شد. سیاوش كار موسیقی را با گیتار شروع كرده‌ است و در ۱۴ سالگی اولین آهنگ رسمی خود را با نام ای قایقران به کجا میروی برای ضیاء ساخته‌ است.

هوادارانش به او لقب مرد بارانی داده‌اند. در سال ۱۳۵۲ آلبومی به نام فرنگیس منتشر کرد که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و همچنان آهنگ های این آلبوم مورد توجه مردم است.

سياوش قميشي از سن ۴۹ سالگی رسما خوانندگی را آغار نمود و آلبوم « حکایت » را منتشر ساخت که مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفت. درخواست مردم و کمپانی ها بعد از آلبوم « حکایت » و استقبال پرشوری که از آن صورت گرفت، باعث شد که او حرفه خوانندگی را ادامه دهد و علاوه بر آلبوم فرنگیس ۱۳ آلبوم دیگر نیز روانه بازار موسیقی نماید که این آلبوم‌ها شامل : «خواب‌بارون» ، «حکایت» ، «تاک» ، «قصه گل و تگرگ» ، «شهر خورشید» ، «قصه امیر» ، «هوای خونه» ، «قاب شیشه‌ای» ، «شکوفه‌های کویری» ، «حادثه» ، «نقاب» ، «بی سرزمین‌تر از باد» ، «روزهای بی‌خاطره» هستند.